themeXXX
Карпатські лікувальні трави: джерело здоров'я
Серед Карпатських гір, водоспадів і цілющих джерел мінеральних вод розкинулися густі ліси. У них знайшли свій будинок і надійне укриття сотні цілющих рослин. З давніх часів відомо, що дикорослі лікарські рослини володіють більшою силою: під м'якими променями сонця вони вбирають соки багатою української землі і омиваються кришталево чистими краплями дощу. Карпатські лікарські квіти і трави - це подарунок самої природи для вашого здоров'я і довголіття!
Користь лікувальних рослин, рецепти ліків
Лікувальні квіти і трави ділять на групи, виходячи з ефекту, який вони надають на людський організм. Інформацію про дії того чи іншого рослини можна легко знайти в будь-якому довіднику лікарських рослин, ми ж наведемо загальні дані.
У лікувальних цілях використовують різні частини: траву, суцвіття, стебла, кору, коріння. Ефект забезпечують особливі речовини, що входять до хімічного складу рослини. Назвемо основні з них:
Слизу. Обволікають стінки шлунково-кишкового тракту і дихальних шляхів. Для приготування лікарських препаратів сировину замочують на кілька годин у холодній воді.
Гіркоти. Активізують апетит і травлення. З рослин, що містять гіркоти, готують відвари, настої та спиртові настоянки.
Пектини. Адсорбують і зупиняють запальні процеси. Готують відвари, які рекомендується витримувати в теплі близько 1 години.
Дубильні речовини. Знімають запальні процеси, допомагають при отруєнні алкоголем і солями важких металів. Для приготування сировину заварюють і проціджують ще гарячим.
Ефірні масла. Крім приємного аромату мають протизапальну, бактерицидну, жовчогінну та сечогінну дію. Готовий відвар проціджують тільки в холодному стані.
Переваги лікарських рослин:
Дрібні плоди містять в концентрованому вигляді велику кількість корисних речовин, які крім насичення організму вітамінами, мінералами і вуглеводами, дають потужне підживлення судин. Саме здорова серцево-судинна система відіграє вирішальну роль у повноцінній роботі всіх внутрішніх органів, від неї залежить якість розумової діяльності і фізичної активності, в ній запорука довголіття та високої якості життя.
В інтернет-магазині «ЇЖАк з лісу» ви можете купити дикорослі ягоди, зібрані в Карпатах. Ми відібрали найкращі ягоди, дбайливо висушили їх, щоб ви могли насолоджуватися натуральним смаком найкорисніших ягід.
Природа не тільки щедро обдарувала українців: вона завбачливо сховала найцінніше, щоб тільки терплячі і уважні могли насолоджуватися незвичайним смаком лісових дарів. Лісова ягода (суниця, ожина, чорниця, журавлина та інші) - дрібна і ледь помітна в заростях. Щоб зібрати урожай, мало знати відмінності їстівних ягід від отруйних: потрібно володіти величезним терпінням, щоб знаходити в лісі потрібні кущі, а потім по ягідці наповнювати кошик. Хто хоч раз ходив по ягоди, знає, які колючі кущі у ожини, шипшини та малини, як нелегко розпізнати журавлину, і як утомливо буває збирати чорницю.
Ми збираємо ягоди вручну, не використовуючи комбайн для збирання лісових ягід. По-перше, дикі чагарники не посипані ягодами, як садові, а по-друге, будь-яке механічне втручання - це роздавлені або побиті плоди. Ми бережемо для вас кожну ягоду і зберігаємо її в ідеальному вигляді.
Якщо ви допомагали родичам збирати урожай на дачній ділянці, це ще не означає, що ви зможете збирати ягоди в лісі: для цього потрібно точно знати, які ягоди ви збираєте і не отруйні чи вони. Тому якщо поруч з вами немає досвідченого провідника, краще довірити цю задачу тим, хто напевно впорається із завданням.