Склад: лемонграс, м'ята, ромашка, волошка, цедра лимона і апельсина, шипшина, яблуко, обліпиха, пелюстки соняшнику.
Упаковка: паперовий пакет
Почувши назву чаю "Карпатські луки", перед очима відразу з'являється чудовий образ панорами карпатських гір з квітучими полями та луки. І цей образ повністю відображає смак та аромат цього неповторного напою. Коли залити окропом чай "Карпатські луки", починається дивовижне шоу ароматів та смаків. Першим, що легко відчути, є свіжий та цитрусовий аромат лемонграсу та цедри лимона і апельсина. Ці нотки плавно переходять до легкого м'ятного смаку, що надає напою освіжаючої прохолоди. Увесь букет ароматів та смаків цього чаю доповнюють легкі квіткові нотки ромашки та волошки, які витончено доповнюють складність напою та надають йому ніжності та м'якості. А шипшина, яблука та обліпиха додає до цього чаю приємну фруктову солодкість та незабутній післясмак. Чай "Карпатські луки" - це витончений, ароматний та бадьорий напій, який підійде як для ранкової зарядки енергією, так і для вечірнього розслаблення та відпочинку. З кожним ковтком цього чаю ви зможете зануритися в світ карпатських луків та забути про буденні клопоти та турботи.
- Сушені яблука в 5 разів багатші вітамінами, ніж свіжі. Для заварювання корисного напою потрібна всього 1 ложка мідних скибочок. Зібрані в долині або карпатському лісі, вони несуть здоров'я і силу палаючої осені. Гріючись таким чаєм взимку, можна отримати всі вітаміни і мінерали цілющих плодів. Настій з м'якоті і шкірки багатий рослинними поліфенолами. Вони захищають від усього злоякісного. Серед них флавоноїди, квертецін, якого немає в очищених яблуках. Анемію виправляє легко засвоюване залізо. Кальцій для фортеці зубів і серцева пара калій-магній є сусідами в сушці з вітамінами групи В - друзями нервової системи. Клітковина і вуглеводи з ароматної чашки втамовують голод, сприяючи дієті для схуднення. Кисла м'якоть диких сортів після сушки стає приємною на смак. Поряд з живцями вона вносить в збір майже екзотичний аромат. Яблука люблять спеції - корицю, перець, гвоздику, і часто зустрічаються з ними в зігріваючих купажах. У чайному міксі для релаксації беруть в пару ромашку. Вітамінний збір - це завжди сушка з яблук, ягоди і трави. М'який смак яблук - диригент в оркестрі з цілющих рослин Карпат!
- Пелюстки соняшнику - друзі судин, і не дарма мають форму серця. Вони звільняють стінки від відкладень, сприяють здоров'ю головного мотора людини. Настій з молодих листя очищає фільтри організму - печінку і нирки. Такий чай запускає травлення і хороший під час простудних атак. Солодкий аромат напою проганяє сірі думки і робить сонячним настрій.
- М'ята - запашний гірський кущ. І в свіжому, і в сушеному вигляді хороша для приготування напоїв. Три якості зробили її найпопулярнішою лікарською рослиною. Це аромат, яким відома м'ята, корисні властивості цієї трави і впізнаваний смак.Ефірна олія ментолу приглушує інші запахи. Дітей вона рятує від нудоти і укачування, жінок - від токсикозу. Квіти пахнуть вдвічі інтенсивніше, ніж листя. Але сушені листочки - вдвічі ароматніші, ніж свіжі. У складі карпатського збору м'ята звучить навіть краще, ніж на лузі. Гострий освіжаючий смак настою регулюють, додаючи пом'якшувальні і солодкі трави. Чай з м'яти - користь і шкода в одній чашці. Що відчує організм, залежить від концентрації напою. Слабкі і композитні настої покращують пам'ять, травлення, роботу серця і нічний сон. Міцний моно-чай різко знижує тиск, призводить до спазму матки. М'ята - ефективний антисептик для кишечника, але небезпечна при виразці і зниженій кислотності. Як все натуральні трави, для деяких людей вона може виявитися алергеном. Рослина полегшує клімакс і покращує гормональний стан жінок. Для чоловіків добре для втамування болю і нервового напруження.
- Плоди шипшини - вітамінний скарб осені. У Закарпатті їх збирають перед заморозками, щоб підготуватися до сезону вірусів і застуд. Терпкий і кислуватий відвар шипшини п'ють для загального зміцнення, здоров'я судин і розуму. Ягоди дикої троянди випереджають лимони за кількістю аскорбінової кислоти. Вітамін С - головний компонент, яким пояснює шипшина корисні властивості. Підтримці імунітету також служать вітаміни групи В, РР і мінеральні солі. У плодах багато заліза, що усуває анемію і не допускає занепад сил. Багатий склад робить корисною шипшину при схудненні. Недоліки мізерного меню заповнює чашка низькокалорійного настою. Шипшина - чай для гіпертоніків і всіх, хто дбає про чистоту судин. Він зміцнює капіляри і розчиняє відкладення холестерину. Також корисна шипшина для нирок і мозку. Відвар-діуретик виганяє інфекції, регулює якість крові і сповільнює старіння. Чи має шипшина протипоказання? Звичайно трохи - особисту непереносимість і алергію. Дозовано застосовують шипшину при вагітності і після, вигодовуючи грудьми - заради колагену і вітамінів. Лісова шипшина, користь і шкода її ягід відомі всім. Але чай з квітковим ароматом заслуговує на окреме і тривале знайомство.
- Ромашка аптечна - квітка, корисна з дитинства. Сорт відрізняється від не аптечних родичів гострим запахом свіжих яблук. У чаї він стає запашним, об'єднуючись з м'яким смаком. Сонячний колір настою змінює інтенсивність залежно від пропорцій сировини. Світлий столовий напій несе не менше користі, ніж лікарський відвар. Чашка квіткового чаю заспокоює нерви і розслабляє м'язи. Рослина - визнаний антидепресант, який замінює тривогу здоровим сном. Обволакуюча консистенція відвару втамовує біль. Роздратоване горло біль залишає разом з мікробами, а внутрішні органи позбавляються від спазмів. Квітка і листя ромашки дезінфікують фільтри організму - нирки і печінку. Посилюючи вихід поту і сечі, вона знижує запалення. Стимулюючи жовч і ферменти, підтримують засвоєння їжі. Неприємний метеоризм (гази) також проходить завдяки тому, що фіточай зупиняє бродіння в кишечнику. Речовина хамазулен в ефірному маслі ромашки перешкоджає алергічній реакції! Відвар - найефективніша форма прийому рослини «ромашка лікарська»: властивості розкриваються на всю силу. Терпку рідину приймають дозовано і курсами. У настій же виділяється менше рослинного слизу та хамазулена. Тому карпатський чай можна пити як столовий напій, насолоджуючись смачною профілактикою. «Маткова трава» протипоказана вагітним з гіпертонусом матки, при виразці і антацидному гастриті шлунку. Рятуючи від алергій, вона також може виявитися алергеном для деяких людей. Але в більшості випадків, заварити чай з ромашки - універсальна ідея! Він корисний в дитячому і поважному віці. Тонкий пахучий аромат доречний в будь-якій компанії. Квіткові кошики приємні самі по собі і об'єднують інші трави в м'якому смаку.
- Обліпиховий чай найчастіше готується з ягід і листя. При цьому в будь-якій частині даної рослини знаходиться неймовірна кількість корисних речовин. Такий напій добре знижує холестерин і сприяє схудненню. Заготовлена обліпиха на зиму забезпечить організм вітамінами, мікро- і макроелементами, які благотворно впливають на всі органи. Хімічна формула цієї рослини містить: вітамін С, який є потужним антиоксидантом, вітаміни групи В - покращують роботу щитовидки і нервової системи, вітамін А - тому чай з обліпихою прекрасно впливає на зір і допомагає ефективно боротися з мікробами, вітамін К, який бере участь в зміцненні кісткової системи . Крім того, лікувальні властивості обліпихи обумовлені також і високим вмістом ненасичених кислот Омега-3 і Омега-7. Саме вони допомагають зберегти молодість і здоров'я. Обліпиха, користь якої добре відома всім, відмінно допомагає при атеросклерозі, отруєнні, гастритах, подагрі, артритах, при початковій стадії онкології. Регулярний прийом чаю покращує роботу травної системи, стимулює перистальтику кишківника, нормалізує обмінні процеси. Пити чай з ягодами або листям можна як мононапій, так і в складі з іншими травами.
- Лемонграс, чай, який відрізняється вишуканим смаком і корисними властивостями, є рослина, іменована «лимонне сорго». По суті, це злакова рослина, що виростає переважно в Азії та Африці. Наші співвітчизники цінують його за найбільшу користь для здоров'я. Заварюючи чай з такою травою, можна отримати відмінне заспокійливе і антидепресантний засіб. Наявність в хімічній формулі вітамінів груп В і С, що доповнюються бета-каротином і іншими компонентами, забезпечує зміцнення імунітету і поліпшення всіх органів і систем. Крім того, трава лемонграс, корисні властивості якої складно переоцінити, дозволяє позбутися від головного болю, вивести токсини з організму, очищаючи паралельно нирки, кишківник, сечоводи та інші органи, боротися із зайвими кілограмами через низьку калорійність, поліпшити формулу крові, відновитися після важких хвороб і оперативного втручання. Влітку в спеку чай з сорго слід пити як освіжаючий прохолодний напій. Для цього його потрібно заварити за традиційним рецептом і в міру вживання додавати лід. Але і зловживати їм не можна - найкраще випивати 1 - 2 чашки в день.