ВАРЕННЯ З СОСНОВИХ ШИШОК
Повітря в лісах, де ростуть сосни, насичене фітонцидами, які вивільняються з сосен, так що в радіусі біля 25м. від соснового бору практично немає шкідливих мікробів. Завдяки такій властивості сосна і її компоненти активно використовуються в медичних цілях.
Більшість людей знають про корисні властивості соснових шишок і дерев, тому вони намагаються якомога частіше вибиратися в бор і розслаблятися, вдихаючи це унікальне, насичене сосною повітря. Ароматерапія в такій атмосфері позитивно впливає на легені і бронхи.
ЦІЛЮЩЕ ДЕРЕВО
Сосна як дерево дуже цінується. У медичних цілях в сосні можна використовувати майже все: соснові шишки, голки, кору, пилок і бруньки. Особливо цікаві є і соснові бруньки. Їх збирають ранньою весною, поки вони не встигли розпуститися в голки. Деякі збирають їх і взимку, але все ж рекомендується збирати соснові бруньки саме на початку весни. Після збору соснових бруньок їх ретельно висушують і використовують в якості відварів для лікування. Молоді бруньки в дії разюче відрізняються від голок, які використовуються в необробленому вигляді.
ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ СОСНОВИХ ШИШОК
Особливо ніхто не звертав уваги на корисні властивості соснових шишок і навіть не знав про це. Але після проведення деяких досліджень, було доведено що в соснових шишках накопичується багато корисних лікарських речовин. І всі ці корисні речовини, які зосереджені в шишках, існують цілком природним чином. Вони зберігають не тільки масу вітамінів, але і особливий вид танінів і фітонцидів. Але дуже важливо знати, коли і як правильно їх збирати, щоб скористатися всіма корисними властивостями соснових шишок.
КОЛИ ЗБИРАТИ СОСНОВІ ШИШКИ
Дуже важливо в зборі шишок знати те, що збирати потрібно тільки ті шишки, які ще не відкрилися. У зелених шишках повністю збережені всі корисні властивості. Якщо розрізати молоду шишку, всередині у неї буде смола. Саме цією речовиною і цінується плід. Зазвичай шишки збираються з середини травня до початку червня. Потім шишки стають великими і починають розпускатися. Такі шишки вже не придатні до вживання. Розмір зеленої шишки повинен складати приблизно 4 см. Збір повинен проводитися далеко від трас і виробництв, в екологічно чистій території, тому що сосна має властивість накопичувати в собі вміст повітря навколишнього середовища. Також варто звернути увагу на зовнішній вигляд і стан соснових дерев. Сосна повинна бути здоровою, не бути пошкодженою комахами і не мати слідів гнилі. Із зібраних шишок рекомендується відразу ж приготувати соснове варення.
ВАРЕННЯ ІЗ СОСНОВИХ ШИШОК
У кожної дбайливої мами завжди повинна бути прихована баночка з чарівним сосновим варенням на будь-який випадок. Властивості такого цілющого і смачного "еліксиру" вельми різноманітні. Взимку таке варення захищає від негативних наслідків певних типів вірусних та інфекційних захворювань, зміцнює імунітет і заповнює втрачений запас вітамінів. Корисне соснове варення і при бронхітах, кашлі, грипі, ангіні, при шлунково-кишкових захворюваннях. Високий вміст заліза в варення підвищує рівень гемоглобіну в крові. Ось так легко ви можете створити унікальний захисний бар'єр.
Важливо запам'ятати, що хоч соснове варення і має приємний смак і аромат, це все ж таки не десерт, а ліки! І як будь-які ліки, воно вимагає дотримання дозування: 1 ст.л. варення в день - як засіб для профілактики; 2 ст.л. (вранці і ввечері) - при захворюванні. Для дітей доза знижується вдвічі.