ТРАВ'ЯНА ДОПОМОГА ПРИ НУДОТІ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ
Нудота та блювота, пов’язані з вагітністю, різною мірою можуть виникати у 85% випадків вагітних. Незважаючи на те, що невелика кількість людей відчуває нудоту під час вагітності протягом усієї вагітності (як при гіперемезисі вагітних) , зазвичай вона починається приблизно на 4–9 тижні та зазвичай зменшується на 12–16 тижні.
Існують різні теорії щодо причини цього дуже поширеного стану: від захисного механізму до дефіциту певних поживних речовин або гормонального дисбалансу. Але поки що ніхто не прийшов до певного висновку.
Багатьом дискомфортам під час вагітності можна запобігти, полегшити або принаймні звести до мінімуму, щоб зробити їх легшими. У цій статті ви знайдете кілька комплексних підходів і трав для боротьби з нудотою під час вагітності.
Можливі тригери та першопричини
Кожна людина відчуває інтенсивність і появу нудоти дещо по-різному. Однак ось деякі загальні тригери:
- Порожній шлунок, голод і низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія)
- Сильні запахи
- Гормональний дисбаланс
- Дефіцит вітамінів і мінералів
- Відсутність руху і вправ
- Стрес, хвилювання
Основні мінерали та вітаміни
Дефіцит поживних речовин, наприклад, занадто мало різних вітамінів групи B (особливо B6), магнію або кальцію, а також занадто мало білка або складних вуглеводів, може викликати нудоту під час вагітності.
Незважаючи на те, що багатопоживні синтетичні добавки часто рекомендуються, вони не завжди можуть бути найкращим вибором, оскільки ці речовини комплексно діють одна з одною або проти них і, отже, можуть порушити те, як організм переробляє поживні речовини. Результатом може бути мінеральний дисбаланс. Харчування продуктами з дуже високим вмістом поживних речовин, такими як яловича печінка, яйця, молочні продукти, вирощені на пасовищах, риба, темна листова зелень, м’ясо, може бути набагато комплекснішим. Потреби в харчуванні та вибір дієти, як правило, індивідуальні; тому вказівки вашої акушерки, дієтолога або лікаря є важливими.
Багаті магнієм продукти, такі як пророщений овес, сире какао, молочні продукти, вирощені на пасовиськах, і насіння чіа, можуть стати чудовим доповненням до високоякісної натуральної добавки. Крім того, місцеве застосування магнієвих ванн, гелів і олій є ще одним способом, можливо, доповнити споживання мінеральних речовин. Пивні дріжджі, а також комплекс вітамінів групи В з пророщеної гречки є прекрасними природними способами збільшити основну потребу у вітамінах групи В.
Щоб підвищити загальне харчування в повсякденному житті, багаті мінералами напої, такі як кістковий бульйон і кокосова вода, є чудовим вибором, оскільки вони легко засвоюються, заспокоюють шлунок і забезпечують комфорт, коли немає іншої їжі.
Баланс рівня цукру в крові
Баланс рівня цукру в крові важливий з багатьох причин і може бути особливо важливим для уникнення нудоти під час вагітності. Крекери та імбирний ель є дуже поширеними продуктами, пов’язаними з полегшенням нудоти, але уникнення рафінованих зернових продуктів і простого цукру – найкращий спосіб підтримувати стабільний рівень цукру в крові, що допомагає зменшити нудоту. Щоб рівень цукру в крові не знижувався, їжте збалансовану їжу з достатньою кількістю білків і жирів, а також складних вуглеводів. Хоча тяга до звичайних рафінованих продуктів, таких як хліб і макарони, може посилитися на ранніх термінах вагітності, ці продукти можуть спричинити стрибки рівня цукру в крові, що може посилити відчуття ранкової нудоти.
Крім того, частий прийом їжі (приблизно кожні 3 години, а також через 30 хвилин після пробудження, а також перекус перед сном) допомагає утримати рівень цукру в крові від стрибків у будь-якому напрямку.
Рух
Іноді ступінь нудоти можна зменшити, швидко прогулявшись на вулиці або зайнявшись іншими легкими вправами. Навіть якщо це не завжди просто, коли ви хворі та виснажені, щоденні вправи готують тіло до фізичних навантажень, пов’язаних із пологами. Це також покращує настрій, травлення та кровообіг, що підвищує здатність вашої дитини засвоювати поживні речовини та кисень. Тільки не забудьте заповнити втрачені калорії та запобігти низькому рівню цукру в крові, правильно харчуючись до та після.
Зволоження
Багато людей вважають, що напої посилюють нудоту під час вагітності, але насправді зневоднення може погіршити нудоту під час вагітності. Важливо пити багато рідини протягом дня. Для тих, хто блює, необхідно відновити втрачену рідину. Вода, збагачена мінералами, свіжий лимон, трав’яні чаї, безпечні під час ранньої вагітності, або кістковий бульйон – це вибір, який може бути приємним і може допомогти заспокоїти шлунок. Можливо, буде легше пити невелику кількість рідини протягом дня, ніж велику кількість за раз.
Трави від нудоти при вагітності
Наступні трави безпечні під час вагітності та добре допомагають заспокоїти нудоту. Чергуючи ці варіанти, легше не втомитися від конкретної трави та знайти те, що найкраще підходить для вас.
Імбир
Імбир, як спазмолітик, на сьогоднішній день є найвідомішою та найкраще вивченою рослиною для полегшення нудоти та блювоти під час вагітності. Цей ефект пояснюється розслаблюючою природою його ароматичних масел. Численні клінічні випробування показали його ефективність і можуть покращити мляве травлення шляхом м’якого зігрівання травного тракту.
Використовувати:
Настій: заваріть 1 чайну ложку свіжотертого кореневища імбиру в 1 склянці окропу протягом 10 хвилин і пийте протягом дня, не перевищуючи 2 повних склянок на день.
Корінь кульбаби
Корінь кульбаби - це гірка трава, яка сприяє травленню, заспокоює і зміцнює шлунок, покращує апетит і підтримує печінку, яка повинна працювати понаднормово під час вагітності, щоб обробити збільшену кількість гормонів, що викидаються в організм. Усі ці функції кореня кульбаби плюс його безпека під час вагітності роблять його чудовим вибором для лікування ранкової нудоти окремо або в поєднанні з іншими травами, такими як імбир. Кава з коренем кульбаби також може бути чудовим варіантом!
Використовувати:
Настій: 4-6 столових ложок висушеного кореня або удвічі більше свіжого кореня в 1 літрі окропу, настоюйте 4 години. Процідіть і приймайте по кілька ковтків за раз, до 2 чашок на день.
Настоянка: при хронічній нудоті по 20 крапель 2 рази на день, при гострій нудоті по 30 крапель 3-4 рази на день.
Ромашка
Чай з ромашки – це завжди заспокійлива трава. Він розслабляє шлунок, зменшує відчуття кислотності та підтримує роботу печінки. Будучи м’яким гірким засобом, ромашка також стимулює шлункову секрецію (Gladstar, 1993) і покращує апетит (Hoffmann, 2003). Він також заспокоює тривогу та напругу.
Використовувати:
Настій: 1 столову ложку ромашки залити 1 склянкою окропу на 10-15 хвилин. Накрийте кришкою під час замочування, щоб зберегти леткі олії в квітах. Пийте протягом дня або випивайте до 2 чашок на день (Romm, 2014).
Примітка з безпеки:
Завжди проконсультуйтеся з лікарем або акушеркою, перш ніж приймати будь-які трави під час вагітності, переконавшись, що вони відповідають вашим індивідуальним обставинам.
На завершення
Незважаючи на те, що нудота на ранніх термінах вагітності може бути справді складною, вам може підняти настрій усвідомлення того, що ранкова нудота не може бути ознакою порушення вагітності. Немає однозначної відповіді щодо нудоти, тому поєднання різних підходів у цій статті може стати рішенням, щоб заспокоїти живіт. Може знадобитися багато експериментів, щоб знайти те, що вам підійде, і це може навіть змінюватися день у день і тиждень у тиждень.
Джерело the herbal academy
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
Кук, В. (1869). Профілакторій Кука . Medherb.com. http://www.botanical.com/botanical/mgmh/y/yam—01.html
Гладстар, Р. (1993). Лікування травами для жінок . Саймон і Шустер.
Хоффман, Д. (2003). Лікувальна фітотерапія: наука і практика фітотерапії . Лікувальна преса.
Масе, Г. (2013). Дикорослий розчин . Лікувальна преса.
Макінтайр, А. (1994). Повні жіночі трави . Генрі Холт.
Ніколс, Л. (2018). Справжня їжа для вагітності: наука та мудрість оптимального допологового харчування . Лілі Ніколс.
Озголі, Г., Голі, М., і Сімбар, М. (2009). Вплив імбирних капсул на вагітність, нудоту та блювоту. Журнал альтернативної та комплементарної медицини, 15 (3), 243-246. http://doi.org/ 10.1089/acm.2008.0406
Ромм, А. (2014). Книга про природну вагітність: повний посібник із безпечної, органічної вагітності та пологів із травами, харчуванням та іншими цілісними виборами . Десятишвидкісний прес.