Меліса як заспокійливе
Меліса лікарська відноситься до сімейства м'ятних. Ця значна родина налічує понад 3500 видів, включаючи деякі з найбільш часто використовуваних кухонних трав, як-от базилік, лаванда, орегано або чебрець. Меліса по-грецьки - це медоносна бджола, влучна назва, оскільки меліса є фаворитом наших друзів-запилювачів.
Ця пишна багаторічна рослина походить з південної Європи і відома своїм міцним і ароматичним лимонним ароматом і смаком, а також численними способами використання та перевагами. Від засобів по догляду за шкірою до ароматерапії та трав’яних зборів, ви знайдете мелісу скрізь у світі натуральних продуктів і фітотерапії. Застосування меліси зареєстровано ще в 300 році до н.е, де грецький учений на ім’я Теофраст назвав її «медовим листом».
Згадки про мелісу з’являються протягом усієї історії, і вона є основним інгредієнтом кармелітської води, спиртового екстракту, який вперше створили монахини-кармелітки в 14.столітті. У період Тюдорів мелісу розсипали по підлозі, щоб освіжати кімнати своїм чудовим ароматом. Можна з упевненістю сказати, що меліса давно зарекомендувала себе як універсальна, смачна та корисна трава.
Застосування та дія меліси
Ми всі по-різному реагуємо на трави, те, що діє для деяких (або навіть для багатьох), може бути недієвим для вас. При тривожних станах, схильних до пригніченості, необхідні трави, що заспокоюють і піднімають настрій.
Меліса заспокоює виснажену нервову систему. Це має сенс, тому що мелісу класифікують як нервову траву, тобто вона діє на нервову систему, щоб зменшити надмірну реакцію на стрес. Травник Джим Макдональд називав мелісу «сонячною травою» дуже доречно. Ця комбінація дій означає, що меліса може допомогти підняти настрій, а також зняти напругу та розслабити нервову систему, таким чином. Отже, меліса одночасно стимулює та розслабляє. Розмарі Гладстар також говорить про заспокійливі властивості меліси для підняття настрою. Крім цих добре відомих застосувань цієї трави, меліса також може бути корисною для травлення, випадкових розладів шлунку, менструальних спазмів, головних болів і неспокійного сну.
Ви також знайдете мелісу в багатьох косметичних виробах, таких як тоніки, креми для обличчя, лосьйони, духи та мазі. Кажуть, що меліса є водночас м’якою і заспокійливою, і потенційно корисною для таких станів, як некістозні вугри та сонячні опіки. Як ефірна олія, меліса, має чудовий аромат, є заспокійливим засобом та покращує настрій. Це, як правило, є однією з найцінніших ефірних масел на ринку. Висока ціна повязана з величезною кількістю часу, зусиль і сировини, які витрачаються на дистиляцію олії з квіткової рослини.
Яскравий, лимонний смак меліси робить її чудовою добавкою до багатьох травяних чаїв. Завжди цікаво активізувати свою творчість, готуючи власні чайні суміші. Меліса добре поєднується з перерахованими нижче травами:
Мята
Овес
Пелюстки троянд
Квіти лаванди
Вербена лимонна
Шавлія
Квіти бузини
Лист алтея
Липа
Щоб отримати ще більше смаку меліси, спробуйте підсолодити чаї простим сиропом меліси або настояним медом. Кілька крапель екстракту меліси також посилять користь для здоров’я ваших сумішей.