ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
Зважаючи на динаміку сучасного життя і дедалі більш забруднене навколишнє середовище, наше трудове повсякдення протікає у більш-менш природних умовах. Тому для профілактики і лікування слід використовувати природні ресурси, що розвантажують і відновлюють життєві процеси. У вільну годину дня необхідно використати будь-яку можливість побувати серед природи - у лісі, в парку, в горах, на сонці, біля моря, займатися активними фізичними вправами відповідно до можливостей нашого організму. Правильно використовані природні ресурси - гарантія, надійний шлях до активного довголіття.
Не менше значення має і харчування. Перебуваючи у природних умовах, живі істоти керуються природними регуляторами. Тварина приймає стільки їжі, скільки їй потрібно, і приймає цю їжу тоді, коли їй вона смачна. Так було і з людиною у глибоку давнину. Доти, як кулінарне мистецтво значно увійшло в наш побут, а їжа отримала сучасний смак, найчастіше вона була одноманітною, іноді бідна на одні поживні речовини, а перезбагачена іншими. У молодої людини, коли ще зберігаються всі функції печінки і видільної системи, організм сам звільнюється до деякої міри від зайвих речовин, що його обтяжують. Та коли людський організм досягає віку, у якому обмінні процеси стають недосконалими, а окремі процеси порушуються, тоді з певністю можемо говорити про хвороби, які виникли внаслідок неправильного харчування. Такі порушення трапляються і в молодих хворих, проте процент їх менший.
Це питання потребує серйозного осмислення, оскільки неправильне харчування стає причиною накопичення багатьох поживних речовин в організмі, які відкладаються в тому чи іншому органі як непотріб і заважають нормальному їхрозвитку і функціонуванню. Перша порада - харчуватися нормально, без переїдання. На думку деяких спеціалістів, доцільно залишати трапезу, коли ще трошки голодний.
Під час їжі не споживайте багато рідини, оскільки вона розріджує шлункові соки, внаслідок чого ускладнюється травлення. Не треба розмовляти під час їжі, бо це часто є причинною втрати контролю за з'їденою кількістю їжі. Їжу, яку споживаємо, має бути добре розжована, тому повсякчас треба виявляти турботу про зуби, щоб були у доброму стані.
Якою має бути їжа? Вона повинна бути різноманітною, багатою на овочі та фрукти. Овочі і фрукти треба добре мити, бо їх обприскують отрутохімікатами. Організмові, який змінив масу через неправильне харчування, необхідно застосовувати системне утримання від їжі, але таке, щоб не відчував великого голоду, якщо водночас він навантажений значним рухом. Таке цілеспрямоване харчування і активний спосіб життя без застосування спеціальних засобів для лікування ожиріння спроможні повернути людині нормальну масу.
У режимі харчування у здорової людини як профілактичний засіб слід передбачати по одному-два дні на тиждень для розвантаження. У такі дні приймають обмежену кількість овочевої та фруктової їжі або овочевих і фруктових соків.