Загадковий звіробій
З червня по серпень звіробій розливається жовто-гарячим морем на сонячних лісових галявинах, узліссях та полянах, випромінюючи сонячну енергію! Про цю особливу рослину існує багато легенд. Якщо уважніше придивитися до звіробою звичайного, то помітимо, яким дивовижно гарним є його цвіт.
Якщо листок звіробою піднести до сонячних променів, можна побачити чорно-білі цятки. Якщо розтерти цю квіточку в руках, вона почервоніє. Просто диво!
Магічною є не тільки поява звіробою, але й використання його як грозової рослини. Якщо наближалася гроза, люди намагалися захистити будинок і подвір’я від негоди, спалюючи сухий звіробій у печі. Вважалося, що куріння звіробою знижує нервову напругу. Якщо носити амулет із звіробою, він може захистити від темних сил.
Звіробій випромінює гарний настрій!. Недарма Хільдегард фон Бінген також називала звіробій «арнікою нервів». Звісно, ніхто не може встояти перед масажем зі знаменитою олією звіробою!
Як приготувати олію звіробою самостійно
Збирати звіробій найкраще близько полудня в сонячний день. Щоб отримати 250 мл олії потрібно близько 60 г свіжих квітів (2 жмені). Покладіть свіжозібрані квіти в скляну ємність і залийте їх оливковою олією або олією жожоба. Накрийте ємність тканиною, щоб олія могла “дихати”. Залиште на сонячному підвіконні на 4-6 тижнів, періодично помішуючи. Поступово олія набуває рубіново-червоного кольору, тод настає час проціджувати.
Зазвичай рідина та квітки осідають на дно. Проціджуючи через сито, стежте, щоб до олії не потрапила рідина. Розлийте в темні флакони і зберігайте в темному місці.
Зверніть увагу: чай та олія, виготовлені зі звіробою, роблять вас чутливими до світла, тому вживаючи їх не можна перебувати під прямими сонячними променями.